Start » Narzędzia

Aerator

11 lutego 2010 0 Komentarzy

aeratorAerator należy do grona tych narzędzi, które niewątpliwie bardzo przydatne okazują się w każdym ogrodzie. Jak sama nazwa sugeruje, służy ono do czynności jaką jest napowietrzanie gleby.

Jest konstrukcją składającą się z paru podstawowych elementów – ile ich dokładnie jest i jakiego są rodzaju, to już zależy od typu aeratora. Wiedzieć bowiem trzeba, że na rynku dostępny jest on w dwóch wersjach. Pierwsza spośród nich jest uproszczona. Ma ona postać specjalnych nakładek w formie kolców, które następnie zakładane są na buty. W tak „uzbrojonym” obuwiu spaceruje się tam, gdzie gleba ma zostać napowietrzona – w praktyce chodzi tutaj zazwyczaj o trawniki.

Druga postać aeratora to wyposażony w kolce walec. Dostępne są również i takie modele, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z grabiami, jednakże zamiast zębów, posiadają bardzo ostre noże (trzeba je w razie zapotrzebowania ostrzyć). Wersja z nożami jest bardzo przydatna na przykład w sytuacji, kiedy to zachodzi konieczność przecięcia darni.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.