Start » Narzędzia

Dobra łopata ogrodowa

13 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Ciężko sobie wyobrazić ogród bez narzędzia jakim jest łopata. Mówiąc najogólniej, jest ono wykorzystywane do przenoszenia rozmaitych materiałów mających charakter sypki. W tradycyjnej postaci łopata składa się z dwóch podstawowych części.

Pierwszą z nich jest wykonane zazwyczaj z drewna stylisko, druga natomiast część stanowi koncha – jest ona płaska, a materiał, z jakiego jest wykonana, uzależniony jest od przeznaczenia łopaty. Koncha może być zatem plastikowa, aluminiowa albo blaszana. Kiedyś łopaty wytwarzane były w całości z drewna, ale przy pracach budowlanych czy ogrodniczych na dłuższą metę okazywały się mało praktyczne i funkcjonalne.

W takiej wersji o wiele lepiej sprawdzały się w piekarnictwie. Pośród łopat wyszczególnić można wiele ich rodzajów. Dla przykładu może być to zatem szpadel czy łopata saperska. Szczególną ich odmianę stanowią małe łopatki – w ogrodach przydają się one wówczas, kiedy dla przykładu trzeba przesadzić niewielką roślinę i nie ma potrzeby rozkopywania całej rabaty.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.