Start » Narzędzia

Konewki

31 maja 2010 0 Komentarzy

Konewka jest narzędziem nieodzownym w każdym ogrodzie. Służy ona do podlewania roślin. W zależności od zapotrzebowania, jej pojemność może być mniejsza albo większa. Konewki produkowane są przede wszystkich z takich materiałów jak blacha oraz plastik, przy czym te plastikowe znajdują zastosowanie raczej w domu – na potrzeby roślin doniczkowych. W przydomowych ogrodach blaszane konewki są o wiele bardziej praktyczne.

Oczywiście, konewka zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w sytuacji, kiedy ogród nie jest duży. W przypadku dużych ogrodów rośliny jest najwygodniej podlewać za pomocą węża ogrodowego. Nie mniej jednak i wtedy przenośne zbiorniki na wodę okażą się niezastąpione w tych miejscach, gdzie używanie węża ogrodowego jest niekoniecznie wskazane.

Konewki skonstruowane są w taki sposób, aby woda się z nich niepotrzebnie nie wylewała. Górna jej część bowiem jest częściowo zamykana. Dzięki temu po przechyleniu pojemnika woda z niego nie ucieka. W sklepach ogrodniczych jest bardzo szeroki wybór konewek.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.