Start » Narzędzia

Opryskiwacz

25 marca 2010 0 Komentarzy

OpryskiwaczOpryskiwacz to jeszcze jedno urządzenie, które okazuje się w ogrodzie niesamowicie przydatne. Pod tym względem w specjalistycznych sklepach jest bardzo szeroki wybór – pamiętać bowiem trzeba, że opryskiwacze znajdują zastosowanie nie tylko w ogrodnictwie, ale też w szeroko pojmowanym rolnictwie. Z tego właśnie powodu ich pojemność jest zróżnicowana – mieści się ona zazwyczaj w przedziale wynoszącym od jednego litra do dziesięciu. Nie mniej jednak na potrzeby przydomowych ogrodów najlepsze są – zdaniem specjalistów – zraszacze posiadające pięciolitrową pojemność.

Tradycyjnie każdy zraszacz składa się z trzech podstawowych elementów – są to zbiornik wypełniany odpowiednią ilością roboczej cieczy, pompa oraz rozpylacz (ewentualnie istnieją również modele wyposażone w całe komplety rozpylaczy). Tego rodzaju urządzenia wykorzystywane w ogrodnictwie podzielić można na dwie podstawowe kategorie – a zatem opryskiwacze plecakowe oraz kompresyjne. Rzecz jasna podział obejmuje tez inne rodzaje tych urządzeń.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.