Start » Narzędzia

Podstawowe narzędzia ogrodnicze: pazurki

30 kwietnia 2010 0 Komentarzy

pazurki ogrodoweKażdy miłośnik ogrodnictwa posiada z cała pewnością w swojej skrzynce z narzędziami pazurki. Są to nieduże i bardzo poręczne narzędzia ogrodnicze składające się z dwóch podstawowych części. Jedną z nich jest niezbyt długi, zwykle drewniany trzonek, który dobrze leży, drugim zaś – przeważnie metalowy element wyposażony w zęby przypominające do złudzenia mocno zakrzywione pazury (stąd właśnie nazwa).

Z narzędzia tego korzysta się wówczas, kiedy pragnie się spulchnić niewielki fragment gleby – można go używać również do spulchniania ziemi w doniczkach. Przy okazji dzięki pazurkom można wyrwać z podłoża nieduże chwasty. W sklepach z narzędziami ogrodniczymi dostępne są rozmaite modele pazurków – pomiędzy sobą różnią się one rozstawieniem zębów, nie mniej jednak w praktyce nie jest on zbytnio zagęszczony.

Skoro mowa była o chwastach i ich usuwaniu, to pazurki nie poradzą sobie niestety z tymi co bardziej uporczywymi. Wtedy trzeba sięgnąć już po nieco bardziej wyspecjalizowane w tym zakresie narzędzia.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.