Start » Narzędzia

Podstawowe narzędzie ogrodnicze: taczka

29 września 2010 0 Komentarzy

Taczka to jeszcze jedno narzędzie, które w ogrodzie bardzo się przydaje. Rzecz jasna jego zastosowanie jest znacznie szersze i nie ogranicza się tylko i wyłącznie do ogrodnictwa. Jest to specjalna odmiana wózka, z obsługą którego dorosły człowiek radzi sobie bez problemu.

Zazwyczaj wyposażony jest w jedno kółko, chociaż są również modele dwukołowe. Każda taczka posiada uchwyty, dzięki którym podnosić ją można ręcznie, a następnie pchać. Bardzo rzadko kiedy zdarza się, że taczka jest również ciągnięta – jest to po prostu bardzo niewygodne. Taczki charakteryzują się szeroką rozpiętością, jeżeli chodzi o ich wielkość, w związku z czym dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb nie jest żadną przeszkodą.

Wózki te różnią się od siebie także i materiałami, z jakich są wykonane. A zatem spotyka się taczki blaszane, drewniane oraz plastikowe, na rynku nie brakuje też i takich wykonanych z kombinacji powyżej wymienionych materiałów. Taczka jest narzędziem znanym ludziom już od bardzo wielu stuleci.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.